Ana Sayfa DENEYİMLERİM Mucize Besin:Organik Psyllium Tozu

Mucize Besin:Organik Psyllium Tozu

5579

Organik Psyllium Tozu namı diğer karnıyarık otu tozu Asya, Akdeniz ve Kuzey Afrika’da yetişen çok yıllık otsu bir bitki türüdür. Diyet ve bağırsak detoksu yaparken kullanıldığında diyetin ya da kürün etkisini kat be kat artıran zengin çözünebilir doğal lif kaynağı bir besin takviyesidir.

Neden Faydalıdır?

  • Modern dünyada yeterince lifli besinler tüketmek zor. Sabahtan akşama kadar yediklerinizi sıralayın ve lif oranlarını bir aratın, neredeyse hiç lif alamadığımızı göreceksiniz. Bu durum da kabızlık problemini kaçınılmaz yapıyor. Düzenli bir bağırsak metabolizması için vücudumuzun günde minimum 25-35 gr. life ihtiyacı var fakat biz bunu besinlerden almadığımız için takviyeye ihtiyaç duyuyoruz.
  • Çözünebilen lifler midede şişerek hacim ve tokluk hissi oluşturuyor. Her sabah aç karna aldığım organik psyllium tozu bende inanılmaz bir tokluk hissi oluşturuyordu. Bu şekilde sabah kahvaltısını pas geçip öğlen yemeğine atlamak mümkün oluyor. Kilo verme sürecinde bir numaralı arkadaşlarınızdan birisi olacağı kesin!
  • Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine ve kilo kontrolü sağlamaya yardımcı oluyor. Rivayete göre Elvis Presley kalp krizinden öldüğünde bağırsaklarında 9 kilogram dışkı varmış. Bağırsaklar çok kıvrımlı olduğu için yeterince lifli beslenmediğimiz için full temizlenemiyor.
  • Yüksek lif miktarından dolayı yemekle birlikte alındığında kan şekerinin stabilize edilmesine yardımcı oluyor.
  • Koroner kalp rahatsızlıkların bir nedeni olan vücuttaki fazla kolestrol miktarını, yüksek lif içeren bir diyet ile dengelemeye yardımcı olur.

Kimlerin Kullanması Önerilir?

  • Bağırsağının düzenli çalışmasını isteyenler 
  • Kilo vermek isteyenler
  • Kabızlık problemi yaşayanlar
  • Yaşam tarzı nedeniyle yeterince lif tüketemeyenler 

Organik Psyllium Tozu Nasıl Kullanılır?

4 gram organik psyllium tozu bir şişeye yakın su içerisinde çalkalanarak veya bardak içinde karıştırılarak çözelti dibe çökmeden içilir. Kullanımdan birkaç hafta sonra smoothie içine, çorbalara veya hazırladığınız yemeklere katılarak da içilebilir. Tamamen sizin zevkinize bağlı 🙂 Tadı çok enfes olmadığı için smoothielerle ya da ketojenik ekmek tariflerine ekleyerek tüketmek en mantıklısı.

Tokluk hissi yaşamak ve zayıflamak isterseniz sabah ve akşam yemeklerden 1 saat önce kullanması öneriliyor. Derseniz ki ben sadece lifli besleneyim, bağırsaklarım düzene girsin o zaman da yemeklerle birlikte tüketilmesi öneriliyor.

En ama en önemli nokta psyllium’un doğru etki etmesi için gün içerisinde bol su tüketilmelidir. Bu ipucunu sakın unutmayın çünkü pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz. Bu sefer mideniz taş gibi olur, aman dikkat.

Yeterince lifli besleniyorsanız ve/ya su içemiyorsanız bu ürün size pek uymayabilir. Alerjik ya da herhangi bir rahatsızlığı olanların tabi ki hekim kontrolünde kullanımını tavsiye ederim.

Son olarak psyllium’u internet üzerinden kolaylıkla inceleyebilir, link üzerinden satın alabilirsiz.

Instagram’da ve Facebook’ta da sayfam var, beklerim 🙂

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.