Ana Sayfa DENEYİMLERİM Bulletproof Coffee (Kurşun Geçirmez Kahve) Nedir ve Neden faydalıdır?

Bulletproof Coffee (Kurşun Geçirmez Kahve) Nedir ve Neden faydalıdır?

7360

Bulletproof coffee en basit şekilde filtre, americano ve Türk Kahvesi gibi içeceklerinizin içine 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyerek elde edilen bir kahve şekli. İçerisine hindistan cevizi yağı konmuş kahve konsantrasyonu arttırması ve enerjiyi yükseltmesi sebebiyle popüler olmaya başladı. Ayrıca kahve içildikten sonra tokluk hissinin oluşması sebebiyle kahve severlerin vazgeçilmezleri arasında yer almaya hak kazandı.

Bulletproof coffee David Asprey tarafında Tibet seyahati sırasında keşfettiği yağlı çaydan esinlenerek yapılmış. Orijinal reçetede ghee yani saflaştırılmış tereyağı kullanılıyor. Ben bu yağı hem kokusu sebebiyle hem de elimden geldiğince hayvansal gıdayı diyetimden elimine etmek için kullanmadığımdan hindistan cevizi yağı imdadıma koşuyor.Bu kahveyi tüketirken hindistan cevizi yağının yenilebilir yani organik olması çok önemli. Marketlerde ve güzellik zincirlerinde envai çeşit hindistan cevizi yağı var. Bu konuda da en güvendiğim markalara, linkten göz atabilirsiniz.

Bulletproof Coffee Neden Faydalıdır? 

 • Kahve içerisindeki kafein yağ yakımını destekler, metabolik ve zihinsel uyanmayı sağlar. 
 • Sade kahvelerinize ekleyeceğiniz Organik Hindistan Cevizi Yağı açlık hissinin de bastırılmasına yardımcı olur. Özellikle kısa sürede etki gösteren ketojenik diyette sıklıkla tercih edilen bir kahve türüdür. 
 • Ben 12 kilo verdiğim keto diyetim süresince Bulletproof Coffee içmeyi sıklıkla tercih ettim. Bazen IF (Intermittent Fasting) yani aralıklı oruç yaparken bu kahvenin tok tutucu özelliğini de iyice deneyimlemiş oldum.
 • Belirli saat açlığı tavsiye eden aralıklı oruç (Interminent Fasting) yapanlar arasında hem enerji vermesi hem de tokluk yaratması sebebiyle tercih edilir. 
  Hindistan cevizindeki lauric asit kanda iyi kolesterolü artırarak kolesterol dengesini iyileştirir. Lauric asit anne sütüne en yakın asit olmasıyla besleyici yönüyle tanınır.
  Konsantrasyonu arttırır. 
  Verdiği enerji sayesinde sporcuların performansını arttırır.
  Vücut direncini yükseltir. 

Kurşun Geçirmez Kahveyi Kimler Tüketmelidir? 

 • Düşük karbonhidrat, yüksek yağ diyetini takip edenler
 • Ketojenik beslenenler 
 • Aralıklı oruç uygulayanlar 
 • Kahvaltı alışkanlığı bulunmayalar (tokluk hissi yaratmak için)
 • Spordan önce doğal enerji desteği arayanlar 
 • Kilo vermek isteyenler 

Nasıl Yapılır? 

1 fincan kahvenin içerisine 1 tatlı kaşığı Organik Hindistan Cevizi Yağı eklenerek kolaylıkla elde edilebilir. Günde 2 kez tüketmenizi kilo kaybetmenizi hızlandırması ve enerji vermesi bakımından önerebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.