Ana Sayfa DENEYİMLERİM Gezginler İçin Hediye Önerileri

Gezginler İçin Hediye Önerileri

4368

Hediye almak da vermek de aşırı heyecanlı bir olay değil mi? Hediye verdiğinde acaba karşındaki beğenecek mi, aldığındaysa acaba paketin içinde ne var diye içini bir mutluluk kaplar. Yılbaşında, doğum gününde ya da hiçbir sebep olmasa bile, karşındakine hediye vermek onu önemsediğini göstermenin bir yoludur. Seçimini kolaylaştırmak için gezginler için hediye önerilerimi farklı bütçeler için yazdım 🙂 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Northshire ‘ Wall Art (@northshirenet)’in paylaştığı bir gönderi ()

Dünya Haritası 

Harita hangi gezgini sevindirmez ki? Üzeri kazınandan, mantar olanına her çeşidi baktığında mutlu olma sebebidir. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

The North Fox (@northfoxworks)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Kablo Toparlayıcı

Oradan oraya koşturduğumuz için kulaklıklarımızı da çantamıza gelişigüzel atıveriyoruz. Kablo toparlayıcı da bu noktada imdadımıza yetişiyor. Üstelik bu listenin en uygun fiyatlı ürünü olması da ekstradan avantaj katıyor. 

E-kitap okuyucu

Yerinde asla duramayan gezginler için yanında kitap taşımak bir hayli zor oluyor. Kindle ya da Kobo gibi kitap okuyucular hayat kurtarıyor. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

The North Fox (@northfoxworks)’in paylaştığı bir gönderi ()

Pasaport Kılıfı

Her şeyin yerli yerinde olmasını seven ve eşyalarına dikkat eden gezgin pasaport kılıfına bayılacaktır. 

Bavul için GPS aleti 

Sürekli bavul kaybeden ya da çok kalabalık yerlere seyahat eden kişiler için alternatif bir hediye olabilir. Bavulun içine konacak GPS aleti, bavul kaybolsa bile bulmana yarayacak. 

Kumbara

Ne kadar çok tasarruf, o kadar gezi demektir! Hiç küçümsemeyin, 1 yıl boyunca bozuk paralarını bile biriktirdiğinde yurtiçi bir gezi yapabilirsin. 

Dünya küresi 

Minik boyundan olursa ofiste bile mutlu olabileceği hediye vermiş olursun. Yurtdışında acayip güzel ve yaratıcı örnekleri var. Ne yazık ki bizdekiler çok standart. Daha orijinal ve yaşanmışlığı olan bir hediye arıyorsan Feriköy Antika Pazarı’na gidebilirsin. 

Dünya haritalı aksesuarlar 

Haritalı aksesuar taşımak insanı minik mutluluklar veren bir durum 🙂 fulardan, saate, çantadan, şemsiyeye kadar bu alternatifi de değerlendirebilirsin. 

Ajanda/Not Defteri

Bir gezginin olmazsa olmazı notlarıdır. Evet dünya çok dijital, telefonlarımız var ama deftere not almak hiçbir zaman anlamını yitirmemeli diye düşünüyorum. 

Hoparlör

Güzel manzaralara müzik de eşlik edince ana daha iyi hissedebiliyoruz ve akılda kalıcılığını artırıyor. Seyahate uyumlu, mini boy hoparlörler seçeneklerinden biri olabilir. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sosyopix.com (@sosyopix)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Işıklı Fotoğraf ipleri & Tel Pano

Gezerken yaşadığımız anları kaydetmeyi seviyoruz. Bu anlar neden evimizi de süslemesin? Bunun için sosyopix.com‘un tel panosu birebir 🙂 websitesine girdiğinizde çıkmak istemeyip bir sürü gezgin temalı hediye bulacağına eminim.

Deneyim

Birine verebileceğin en güzel hediyenin deneyim olduğunu savunurum hep. Bu alacağın uçak biletiyle beraber yaşayacağınız güzel bir deneyim ya da şarap tadım atölyesi gibi bir etkinlik olabilir. 

Vakfa bağış 

Gezgin olmanın çevreye ve insanlara da duyarlı olmayı beraberinde getirdiğini umuyorum. Bu sebeple Tema, Koruncuk, TEGV, TEV, AÇEV ve daha saymadığım birçok derneğe hediye vermek istediğin kişi adına bağışta bulunabilirsin. WWF’den onun için bir panda bile evlat edinebilirsin 🙂 

Instagram’da ve Facebook’ta da sayfam var, hadi gel!

https://www.instagram.com/yerimdeduramiyorum/

https://www.facebook.com/yerimdeduramiyorumblog/ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.