Ana Sayfa İSTANBUL ŞEHİR HAYATI İstanbul’daki Kuzey Esintili Kafeler

İstanbul’daki Kuzey Esintili Kafeler

3101

Kuzey ülkelerine gitmişseniz ya da Nordik dizi, film ve müziklerle haşır neşir olmuşsanız hygge ortamını İstanbul’da hissetmek isteyeceğiniz aşikar! Kuzey’de yediğiniz tatlıları, içtiğiniz kahveleri ve yaptığınız kahvaltıları burada da bulabileceğiniz Kuzey esintili birkaç yer var. Üstelik kur farkı da ödemiyorsunuz 😀 Listelediğim mekanlara henüz gitmediyseniz yanınıza kitabınızı alın yollara düşün. Uzun saatler ayrılmak istemeyeceğiniz Nordik öneriler aşağıda sizleri bekliyor. 

Istanbul’daki Nordik Kafeler

Oplevelse 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Oplevelse KURTULUŞ 🇩🇰☕️🍩🍰🥓🍳 (@oplevelsekurtulus)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kurtuluş’un en güzel kafesi olan Oplevelse, Danca’da deneyim anlamına geliyor. Bu kafede Danimarka’ya has açık sandviç smørrebrød’leri, Danimarka kahvaltısını, çeşitli pastaları ve kahvelerini bulabiliyorsunuz. Siz de benim gibi tarçın aşığıysanız Kanelsnegle’yi denemelisiniz. 

Ülkemizde de son zamanlarda oldukça popüler olan huzurlu hygge (Danimarkalılar’ın mutluluk sırrı diye çevriliyor) ortamını bu kafede bulabileceğinizden oldukça eminim. 

Oplevelse’de dışarıdaki oturma alanı oldukça geniş. Yanlarının kapalı olması sebebiyle hiç rüzgar almadan keyfinizi yapabiliyorsunuz. Alt kattaki masalar, açık mutfağa yakınlığı sebebiyle daha samimi ev ortamını hissettirirken, üst kattaki sessizlik kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği ders çalışma ve kitap okuma ortamına zemin sağlıyor. 

Adres: Bozkur Mah., Kurtuluş Cd. & Seymen Sk. 42/C

Swedish Coffee Point

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

SWEDISH COFFEE POINT (@swedishcoffeepoint)’in paylaştığı bir gönderi ()


Cihangir’de bulunan Swedish Coffee Point listenin en popüler mekanlarından biri. Bu popüleritesi kalabalığı da yanında getiriyor. Siz burayı görece tenha bulup deneme fırsatı yakalarsanız İsveç’e has kahveler ve tatlılarla kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Unutmadan ekleyeyim; bu cafe’nin bir de İsveç’te şubesi var 🙂 

Adres: Kuloğlu Mh., Firuzağa Cami Sk. 2/E

Mums

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mums (@mumscafe)’in paylaştığı bir gönderi ()


Karaköy’de bir dönem kafe ardına kafe açılmıştı. Bunların en samimisi benim için Mums ve Ops olarak kaldı. İsveççe’de lezzet anlamına gelen Mums Cafe İstanbul’da İsveç kültürünü yaşayabileceğiniz mekanlardan biri. Bu mekanda Türkiye’de bulması zor olsa bile İsveççe kitaplara ulaşabiliyorsunuz çünkü Mums’ın sahibi uzun bir süre İsveç’te yaşamış. Mekanın menüsünü sadviçler, salatalar, tatlılar, kişler ve kahveler oluşturuyor. Pratik, lezzetli ve doyurucu tatlar burada sizi bekliyor.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Fransız Gç Sokağı 1/16-17

İstanbul’daki Kuzey esintili mekan listesinin eksik olduğunu ya da yeni açılan bir yer olduğunu düşünüyorsan yorumunu ya da [email protected]’a mail’ini bekliyorum.

İstanbul’daki kitap kafeler yazım da ilgini çekebilir. Okumak için tıkla.

Instagram’da ve Facebook’ta da sayfam var, hadi gel!

https://www.instagram.com/yerimdeduramiyorum/

https://www.facebook.com/yerimdeduramiyorumblog/ 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.