Ana Sayfa İSTANBUL ŞEHİR HAYATI Forestanbul-Doğa Macera Parkı Deneyimi

Forestanbul-Doğa Macera Parkı Deneyimi

7750

Hafta sonu piknikleri, bağ rotaları, yakın mesafe denize gitme çabalarımıza ek olarak son trendlerden biri olan macera parkları hayatımızı renklendirmeye başladı. Binlerce kilometre öteye gidip zipline ya da adrenalin dolu değişik sporları yapabilmeniz ne bütçe açısından ne de zaman açısından uygun oluyor. Tam bu noktada Kemerburgaz’da faaliyet gösteren Forestanbul bize göz kırpıyor. Ekran karşısında Survivor izlemektense siz de maceranın bir parçası olmak isterseniz doğru yazıdasınız 😊

Parkın adı nereden geliyor?

Forestanbul, orman anlamına gelen forest ve İstanbul kelimelerinden oluşuyor. İlk kez duyan bünyelerde garip karşılanmasından olsa gerek isimlerini Forest Kemerburgaz olarak değiştirdiler. Kemerburgaz’da Belgrad Ormanı’nda konumlanan parkta hava sıcaklığı ne kadar yüksek ya da yağmurlu olursa olsun sizi çok etkilemiyor olacak çünkü ormandaki ağaçlar size kalkan görevi görecekler.

Forestanbul-Alandaki İmkanlar

65 dönümlük arazi içerisinde yüksek ip parkularından, serbest düşüşe kadar yok yok. Bazılarına çocuklarınızı da gönül rahatlığıyla götürebileceğiniz parkurlar 30dk-1 saat arasında sürüyor. Bana kalırsa alanın en eğlenceli parkuru zipline. Yani Çelik halat üzerinde asılı olarak başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar kayabiliyorsunuz.

Katılacağınız aktiviteler için önceden karar vermek zorunda olmamanız ve paket bir programın satılmaması bizim için bir artı. Parkurların yanına gittiğinizde sizi ne heyecanlandırıyorsa o aktiviteyi yapabilirsiniz. Bunların yanında fiziksel efor gerektirmeyen bir aktivite olarak Kaçış Odası’na katılıp kendinizi Sherlock Holmes gibi hissedebilirsiniz.

Forestanbul’da deneyimlediğim parkurlar ve ücretleri

Tarzan gibi bir o ipten bir bu ipe koşup, uçacağınız birsürü parkur var. Benim deneyimlediklerim ise şöyle;

oryantiring’de pür dikkatiz

Oryantiring-45 TL

Bana en çok heyecan veren oyunlardan biri oryantiring oldu. Temel olarak göreviniz Forestanbul alanı içerisine saklanmış yaklaşık 20 adet noktayı elinizdeki harita yardımıyla bulup, bu hedeflerdeki işaretleri elinizdeki kağıda işlemeniz. Ekipler halinde yarıştığınız oyunda harita okuma ve koşma kısımlarını stratejik bir şekilde planlamanız gerekiyor yoksa boşa depar atmış oluyorsunuz.

paintball

Paintball-45 TL

Paintball’u neredeyse herkes bir şekilde duymuştur. 2 takım halinde oynanan oyundaki amaç alanın ortasındaki bayrağı göndere çekebilmek ama olay bu kadar da kolay değil. Herkesin elinde boya dolu silahların olduğunu ve bir kez bu silahlarla vurulduğunuzda başlangıç noktasına döneceğinizi unutmayın. Alanda koruyucu maske ve kıyafet verilmesine rağmen bu oyunu vurulduğumda canım acır diye fazla oynayamadım 😊

Zipline-15 TL

Gelelim alanda en zevk aldığım parkura. Benim zipline deneyimim aşağıdaki şekilde. Siz de uçmak isterseniz doğruuu zipline parkuruna 😉

Tırmanma Duvarı-10 TL

90 derecelik bir duvarda çeşitli basamaklardan tırmanarak en tepe noktaya ulaşmaya çalıştığınız bir parkur bu. Düşer miyim diye korkmayın çünkü bir ipe bağlı oluyorsunuz.

tırmanma duvarı

Serbest Düşüş-15 TL

Dışarıdan bakıldığında bungee jumping’I çağrıştırsa da kafa üstü yerine ayağınız üzerine atlıyorsunuz. Ilk etapta boşluğa atlamak korkutucu gelse de yere yaklaşırken ivmelenme azalıyor.

dev salıncak

Dev Salıncak-20 TL

Küçükken sallanmayı hangimiz sevmezdi? Işte bizim gibi büyük çocuklar için uygun olabilecek aktivitelerden birisi de bu. 10 metre yüksekten yana doğru bırakılıp sallandığınızı düşünün. Aşırı eğlenceli değil mi?

Ormanın en sevimlisi Doğa

Nasıl bir program yapabiliriz?

Forestanbul hem bireysel hem de kurumsal planlamaları kolaylıkla yapabileceğiniz bir macera parkı. Biz sabahtan akşama dolu dolu bir program yaptık. Öğlen enerjimizin düşeceğini öngörmemiz sebebiyle daha yorucu aktiviteleri sabah için planladık. Örnek bir programı siz de aşağıdaki gibi oluşturabilirsiniz.

Kahvaltı + kahve 10:00-11:30
Oryantring 11:30-12:30
Mola 12:30-13:00
Paintball 13:00-14:00
Öğle yemeği 14:00-15:00
Kaçış oyunu 15:00-17:00
mini aktiviteler

grup aktiviteleri alanın favorilerinden

Minik notlar

  • Aktiviteler sırasında eşyalarınızı nereye koyacağınızı kafanıza dert ediyorsanız Forestanbul’un bu konuya emanet dolaplarıyla çözümü var. 6 saati 10 TL
  • Aktiviteler sırasında terleyebileceğinizi göz önünde bulundurarak yanınıza yedek kıyafet almakta fayda var.
  • Alan içerisinde Spicy Orman Evi isimli bir cafe/restaurant bulunuyor. Soluklanmak istediğinizde ya da oyunlara katılmasanız bile mis gibi orman havasını almak için buraya kaçabilirsiniz. Kahvaltısından, yemeklerine bütün servis ve lezzet şahane!
  • Forestanbul için rezervasyon yapmak isterseniz, linke tıklayabilirsiniz.

Ulaşım

Forestanbul’a otobüsle ulaşmak çok kolay bir yol değil. En iyi seçenek arabayla gitmek olacaktır.

[wpgmza id=”1″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.