Ana Sayfa İSTANBUL ŞEHİR HAYATI İstanbul’un Kitap Kafeleri

İstanbul’un Kitap Kafeleri

Hafta sonlarının ve iş çıkışlarının keyiflerinden birisi de kitap kahve ikilisi. Yapmaktan oldukça zevk duyduğum bu aktivite için İstanbul’daki güzel kitap kafeleri sizin için liste halinde derledim.

5010

1Türk Alman Kitabevi

İstanbul’un kitap cafelerinden biri olan Türk Alman Kitabevi kesinlikle favorilerden biri

İstanbul’da bulunmaktan en huzur aldığın kafe hangisi diye sorsanız cevabım Türk Alman Kitabevi olur kesinlikle. Yerden tavana kadar uzanan kitaplıklar kütüphanede olduğunuzu bile düşündürebiliyor bazen. Hafta sonları bir tık daha kalabalık olmasına rağmen uğul uğul gürültü olmuyor. Kahvelerinin lezzetli olmasının ötesinde yaban mersinli bir cheesecake’leri var ki gündüz size düşler kurdurabilir <3 Ek olarak diğer kahvecilerin aksine Türk Alman Kitabevi alkol servisi de yapıyor. Almanca öğrenen herkesin uğraması gereken yerlerden biri çünkü hem dil konusunda hem de roman konusunda çeşitlilik epey fazla. Çocuğu olanlar için ufak bir not; bu kafede bir oyun alanı da mevcut.

Adres: Şahkulu Mahallesi, İstiklal Cad. No:237, 34431 Beyoğlu/İstanbul

Çalışma saatleri: 09.00 – 22.00

2Cherry Beans Cafe Moda

Burası yaz köşesi

Cherry Beans Cafe’yi özel yapan aslında dünyanın dört bir yanından çiğ kahve getirmesi. Bu çiğ kahveler çekildikçe insanı kendine çeken bir koku yayıyor tüm sokağa. Mottosu “Şehirde taze kahve var” olan kafe kitaplığı sayesinde okumaya teşvik ediyor. Cherry Beans genç sanatçıların bağımsız işlerini destekleyip sanata yakın bir duruş da sergiliyor aynı zamanda. Üst kattan merdivenle erişilen bahçesi yazın tam kafa dinlemelik bir yer.

Adres: Caferaağa Mahallesi, Moda Cd. 122/1-2-3, 34710 Kadıköy/İstanbul

Çalışma saatleri: 08.30 – 23.30

3Minoa Café & Bookstore

özgün kitap seçimleriyle Minoa

Minoa sizi aynı Türk Alman Kitabevi’nde olduğu gibi tavanlara kadar uzanan kitap raflarıyla karşılayan bir kafe. Önünde minik bir bahçesi de bulunan kafede zincir kitapçılarda kolaylıkla bulamayacağınız birçok özgün kitap seçeneğine de sahip. Özellikle alt katına indiğinizde kendinizi bir kitap mahzeninde gibi hissediyorsunuz. Tavsiyem buraya hafta sonu yerine hafta içi gitmeniz çünkü eskisi gibi tenha kalmıyor. Minoa’da genellikle kahve içmeme rağmen farklı bir tat arayanlara Rus mutfağının bir pastası Medoviki önerebilirim.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357 Beşiktaş/İstanbul

Çalışma saatleri: 08.00 – 00.00

4FiLBooks

Salıncağa biner miyiz tatlı kız?

Karaköy’e kalabalığından dolayı bayılmıyor olsam da FilBooks için ziyaret edilesi noktalardan biri oluyor. Kütüphanesinde fotoğrafa dair birçok kitap bulunan Filbooks’un en tatlı köşesi daha önce Instagram’da görmüş olabileceğiniz üst kattaki salıncakları. Kahvenizi içerken yanında menüde bulunan kek, pasta ve sandviçler oldukça lezzetli birer tamamlayıcılar. Karaköy kalabalığının içinde bu mekanı huzurlu yapan özellik yeşil tonu baskın olan dekorasyona sahip olması. Cherry Beans’teki gibi FilBooks’ta da farklı tasarımlarda çeşitli bez çantalar, kupalar ve defterler bulabilmek mümkün.

Adres: Kemankeş Karamustafa Mah. Ali Paşa Değirmeni Sok. 1/1 Beyoğlu
Çalışma saatleri: 10.00-00.00 (Pazartesi günleri kapalı)

6Bunu beğen:

7

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.