Ana Sayfa DENEYİMLERİM Sağlıklı Dondurma Yapımı

Sağlıklı Dondurma Yapımı

1888

Kendimi yerinde duramayan biri olarak tanımlasam da Euro ve Doların hali yüzünden şuan biraz daha stabil bir hayatım var diyebilirim. Eskiden gezilerim yurtdışı ağırlıklıyken şimdi yurtdışı gezilerinin yanısıra yurtiçi gezileri de eklenmeye başladı. 

Düşünüyorum da gezmeye başladığımda euro 3 TL bile değildi, şimdi neredeyse 6 TL oldu. O zamanlar, hele de Erasmus öğrencisiyken Belçika’dan getirdiğim valizi boşaltıp, İbiza için hazırlık yapabiliyordum. Standartlarım çok yüksek değildi tabi ki ama rutinde aldığım burs ve Erasmus hibesi bile gezi masraflarımı çıkarmaya yetiyordu. 

yerimdeduramiyorum’u Instagram’da takip edin: yerimdeduramiyorum

Şimdi devir biraz daha ekonomi devri oldu. Tabi ki gezmeyi tamamen bırakacak değiliz 🙂 Daha uygun bütçeli oteller, belki çok gerekmedikçe dışarda yemek yememek gibi çözümler oluşturmaya başladık kendimizce. 2017 Eylül’ünde Avokado Hamburgere 16 Euro verdiğimi düşününce hüzünleniyorum.

Genellikle yurtdışında yediğim zamazingolu, sağlıklı yemekleri ve tatlıları evde yapma yoluna girdim. Amacım bir Emine Beder’e dönüşmek değil tabi ama sadece bir gezginin hayat tarzını her açıdan paylaşmaya başlamanın daha samimi olacağını düşünüyorum.

İşte size kilo aldırmayacak, sağlıklı mı sağlıklı bir dondurma tarifi;

Sağlıklı Dondurma için malzemeler 

  • 200 gr süzme yoğurt
  • bir avuç badem
  • On iki tane çilek
  • İki tane muz
  • İki buçuk yemek kaşığı bal

Sağlıklı Dondurma Yapılışı

Bademi suya koyup kabuğunu soyuyoruz. Ardından blender’da önce bademi çekiyoruz sonra diğer malzemeleri karıştırıp hepsini çekiyoruz. Karışımı kaplara koyup donduruyoruz.

Bu sağlıklı dondurma tarifindeki püf nokta malzeleri aynen yazıldığı gibi eklemek çünkü kıvamı ancak bu şekilde tutturabiliyorsunuz.

Şimdiden afiyet olsun!

BONUS: 
Peki bu aleti hatırlayanınız var mı?

2 YORUMLAR

  1. Ezgi hanim,
    Yaziniz gayet bilgi verici fakat ice-creamer adli ice cream yapiciyi nerden aldiniz acaba butun supermarketlere baktim bulamadim.
    Tesekkurler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.