Ana Sayfa SEYAHATLER Lviv: Hipster Kahvaltıcılık ve Kahvecilik Rehberi

Lviv: Hipster Kahvaltıcılık ve Kahvecilik Rehberi

Belgrad için hep düşük bütçeli Berlin tanımlamasını yapmışımdır. Lviv için de hipsterlık ve tikilik arasında bir noktada gidip geldiğini söyleyebilirim. Hipster kahvecilerden tutun da şampanyalı kahvaltıcıya kadar hepsi Lviv'de mevcut. 

3284
Cennetin yeryüzündeki tanımı: bluberry pancake

Belgrad için hep düşük bütçeli Berlin tanımlamasını yapmışımdır. Lviv için de hipsterlık ve tikilik arasında bir noktada gidip geldiğini söyleyebilirim. Hipster kahvecilerden tutun da şampanyalı kahvaltıcıya kadar hepsi Lviv’de mevcut.

Biz daha karnımızı doyurmadık, ne kahvesi diyenleri bu yazıya alalım.

Sürekli kahve içmek için bolca nedeniniz var

Lviv Kahvaltı

Baczewski genel görünüm

Baczewski Restaurant:  Bildiğiniz tüm kahvaltıcıları unutun! Burası Lviv’in DEV cici kahvaltıcısı ve restoranı. Foursquare’de gördüğümüz ve güzelliği yüzünden gözlerimize inanamadığımız mekanda sabahları bile upuzun bir kuyruk oluyor. 2 kişi için şampanyanın da dahil olduğu açık büfe kahvaltı: 220 Grivna. Açık büfede hem tuzlu hem de tatlı birçok seçenek mevcut. Kahvaltıya en düşkün milleti bile mutlu ediyor.

Kahvaltınızı piyano eşliğinde ve papağan cıvıltılarıyla beraber yapıyorsunuz. Daha ne diyeyim? Çıkın, çıkın gidin 🙂

Strudel Haus: Baczewski’nin hemen yanı başında burası. Eğer yer bulamazsanız Strudel Haus’u da deneyebilirsiniz. Pazar günleri kapalı. 1 strudel 7-8 Lira civarında.

Mutlu eden görüntülerde bugün

Lviv Croissants: Adım başı şubesi var ve çeşit çeşit kruvasanları oldukça başarılı. Fiyatları da uygun olan mekan, biraz ye kalk modunda. Son gün kahvaltımız için tercih ettiğimiz mekan bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadı. Hatta 2. kruvasanlara bile döndük 🙂

Lviv Kahve-Tatlı

Lviv Coffee Manufacture

Lviv Coffee Manufacture: Rynok Square’de yer alan, adım başı Türk görebileceğiniz bir cafe. Karakteri olduğunu söyleyemem ama yorgunluk molanız için tercih edilesi bir yer.

1 latte, 1 frappucino: 60 Grivna

Lviv Handmade Chocolate: Herkeslerin bayıldığı çikolatacı hatta çok katlı çikolata binası ama bana kalırsa Beyoğlu Çikolatası’ndan pek bir farkı yok. Yiğidi öldürüp hakkını vermemek olmaz; güzel manzaralı bir terasa sahip, tabi burda yer bulmak için köşe kapmaca oynamanız gerekebilir.

Kocişkoma dantelsiz yakalanmayayım

Not: Fondue’nün yanına meyve istediğinizde her şey gramla geliyor. Muz istediğimizde 4-5 çok ince dilim muz getirmişlerdi.

Yiyecekleri kadar dekoru da cool olan Cukor

Cukor: Hem mekanın kendisi hem de çalışanları DEV tatlılar. Lviv’e tekrar gidecek olursam Cukor kesinlikle listemde olur. Cukor’da pancake ve hamburger tercih edebilirsiniz.

Cennetin yeryüzündeki tanımı: bluberry pancake

Bluberry pancake, raf coffe (sütlü şekerli kahve), Americano: 121 grivna

Unity

Unity: Lychakiv Cemetary’e giderken keşfettiğimiz ultra lokal mekanlardan birisi daha burası. Veganlığı etik olarak çok haklı bulup, pratikte de etobur bir insan olmamdan dolayı beni çok mutlu etmedi fakat her şeyin çok sağlıklı olması belki sizin için bir artı olabilir diye buraya kaydını tutalım isterim.

2 smootie, 2 sıfır katkılı lime dondurma:160 grivna

Lviv Coffee Mining: Eskiden Taksim Meydanı nasıl kalabalıktı hatırlarsınız değil mi? Bu kahvecinin de o kadar kalabalık olduğunu düşünün. İlla bir şeyler içmek için değil de, mekanı deneyimlemek için de buraya uğrayabilirsiniz çünkü bu cafenin alt katına kasket takarak iniyorsunuz ve maden gibi bir yere ulaşarak kahveciliğin nasıl yapıldığını görmüş oluyorsunuz.

Corks and Crumbs: Burası aslında restoran ama bizim kahve içmek için tercih ettiğimiz bir yer oldu. Akşam yemeği için de ziyaret edilebilecek bir mekan.

Svit Kavy: Soluklanmak için uğrayabileceğiniz kahvecilerden birisi.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.