Ana Sayfa İSTANBUL ŞEHİR HAYATI Mideleri Bayram Ettirecek Festival: 101 İstanbul Lezzeti

Mideleri Bayram Ettirecek Festival: 101 İstanbul Lezzeti

Bir düşünün yer gök yemek! Sabah başlıyorsunuz, akşam after-party ile sona erdiriyorsunuz. 101 İstanbul Lezzeti Festivali şehirdeki en iyi lezzetleri sunan restoranları aynı mekanda bir araya getiriyor. Time Out tarafından 6. kez organize edilen 101 İstanbul Festivali bu sene Esma Sultan Yalısı’nda 30 Nisan Pazar günü gerçekleşecek.

2711

Bir düşünün yer gök yemek! Sabah başlıyorsunuz, akşam after-party ile sona erdiriyorsunuz. 101 İstanbul Lezzeti şehirdeki en iyi lezzetleri sunan restoranları aynı mekanda bir araya getiriyor. Time Out tarafından 6. kez organize edilen 101 İstanbul Festivali bu sene Esma Sultan Yalısı’nda 30 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. Festivalde birçok lezzet birada bulunabiliyor. Kinoalı abuk yemeklerden tutun da,kebaplar, çin mutfağı, italyan yemeklerine kadar geniş bir yelpazesi var. Yemek yemekten mide fesadı geçirirseniz, afilli yemeklerin nasıl yapıldığının ve sırlarının anlatıldığı sohbetler de yapılıyor tadımlarla eş zamanlı olarak.

Yemek yemenin mutlulukla bir ilgisi olmalı!

ilk kez 2013 yılında organize edilen ve her sene tekrarlanan 101 İstanbul Lezzeti, bence İstanbul’daki ve Türkiye’deki mutfağın zenginliğine işaret ediyor. Uzun süreli yurtdışına çıktığımda ya da yaşadığımda en çok özlediğim şey Türkiye mutfağı olarak karşıma çıkıyor. İşte bu yüzden festival midelerde bir bayram havası estiriyor. Üstelik her yemekten sınırsızca yiyebiliyorsunuz. Yemeklerinizin yanında isterseniz alkol servisi de mevcut. Tabi ki o da sınırsız.

Bana kalırsa festivalin sizi kapıdan sokmaya engel teşkil eden iki yönü var. İlki bilet
fiyatlarının yüksek olması. Bu seneki fiyatları 200 lira olarak açıkladılar. Buradaki zihniyet biraz Çeşme beach mantığında diye düşünüyorum. Bu ücreti verebilenler katılsın gibi bir düşünce olabilir. Katılan restoranlara sıradan bir günde gidip yemeğinden, içkisine ve tatlısına kadar ısmarladığınız durumda cebinizden ciddi bir miktar çıkıyor. Bilet alıp sabahtan akşama sınırsızca her şeyi denemeyi tercih edebilirsiniz belki.

Festivalin ikinci dezavantajıysa bazı restoranlar için çok uzun kuyruklar oluşabilmesi. Mesela biz geçen sene Virginia Angus kuyruğunu görüp, beklemekten vazgeçmiştik. Bu sıkıntıyı da kapı ilk açıldığında gidip kuyruk oluşacağını düşündüğünüz stantlara ilk giderseniz aşabileceğinizi düşünüyorum.

Her şey mini boyda 🙂

 

Festivalde ne olsa daha iyi olurdu?

Alanda kesinlikle vestiyer hizmeti bulunmalı. Gündüz saatlerinde hava çok sıcak olabiliyor. Dolayısıyla eldeki montlarla yemek yemek aşırı zorlaşıyor. Bunun yanında oturacak alanları biraz genişletmek çok faydalı olacaktır.

Esma Sultan Yalısı çok güzel bir yer olsa da satılan bilet ve davetli sayısını yetecek kapasitede değil gibime geliyor çünkü güzelim Boğaz’ın tadını çok çıkartamıyorsunuz.

Her ne olursa olsun hunharca yemek yemek çok güzel, 101 İstanbul Lezzeti’ne hayatınızda en az bir kez gidin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.