Ana Sayfa SEYAHATLER Belgrad Gece Hayatı Rehberi

Belgrad Gece Hayatı Rehberi

Çevrenizde sürekli Belgrad’ın gece hayatının efsane olduğundan bahseden arkadaşınız vardır. Ben de Belgrad’dan döndükten sonra ‘Belgrad çok iyi yaa’ diye bahseden insanlara dönüşmeye başladığımı düşünmüştüm. Belgrad tabi kişiden kişiye değişen bir noktada. İbiza’da, Berlin’de, Mikonos’ta da partilemiş biri olarak Belgrad için en iyi diyemem ama şans verilmeyi hak ediyor.

3258

Çevrenizde sürekli Belgrad gece hayatı hakkında efsane yorumlar yapan arkadaşınız vardır. Ben de Belgrad’dan döndükten sonra ‘Belgrad çok iyi yaa’ diye bahseden insanlara dönüşmeye başladığımı düşünmüştüm. Belgrad tabi kişiden kişiye değişen bir noktada. İbiza’da, Berlin’de, Mikonos’ta da partilemiş biri olarak Belgrad için en iyi diyemem ama şans verilmeyi hak ediyor. Öncelikle fiyat-performans oranı oldukça iyi. Belgrad’da gece hayatını ikiye ayırarak yorum yapmak en iyisi, biri dans için diğeri de oturup içkinizi sakince yudumlayacağınız mekanlar…

Jazz Basta Cafe

Jazz Basta Cafe 

Hem yemek yiyebileceğiniz hem de canlı jazz müzik dinleyebileceğiniz bir mekan. Müzik yapan insanların yaşlarını gördüğünüzde ne kadar hayat dolu olduklarına tanık olabiliyorsunuz.

Druid

Gezerken Foursquare kullanmanın yararlarından birisi Druid’i bulabilmek oldu. Burası o kadar gizli ki ne kapısında büyük bir tabela var, ne sizi yönlendiren bir işaret. Gitmeyi kafaya koyarsanız kapısında minicik bir Druid yazını görüp emin olabilirsiniz. İçeride 5-6 masa var. Buraya hep mekanın yakın tanıdığı insanlar geliyormuş. Hatta bizim yabancı olduğumuzu görünce çok şaşırdılar ve kimin tavsiye ettiğini bile sordular. Değişik kokteylleri var, olabildiğince hepsini denemeye çalışın. Barmenler çok kibar ve konuşkan. Şehirle ilgili  de birçok tavsiye veriyorlar.

Blaznavac

Publar hep aynı birayı satıyor olsalar da bazı yerler sizin için daha özeldir. İşte Blaznavac da öyle bir yer. Mekanın dekoru aşırı tatlı.

Berliner

Savamala’da barlar bölgesinde, lokallerin takıldığı bir bar burası da. Berlin’de yiyebileceğiniz cinsten sosis yapıyor. Sırp biraları sizi açmadıysa Berlin biralarını burada içebilirsiniz.

Bar Central

Belli bir saatten sonra içerisi tıklım tıkış olan bir bar burası da, ucuz kokteyl içmek için bir numaralı seçenek olmalı. Sizi de benim gibi fazla sigara kokusu bayıyorsa gitmemenizi önerebilirim çünkü Belgrad’da her yerde sigara içmek serbest.

Mr. Stefan Braun

Gelelim nerede paylayacağız biz sorunuza. İşte bunun için adres Mr. Stefan Braun! Tren istasyonuna yakın çok katlı bir apartmanın 9. katında yer alıyor. Tamam bu oldukça garip, kabul ama eğlenme garantisini size verebilirim.

Plastic

Belgrad’da içinde bulunduğum eeeen korkunç ortam Plastic’ti. İçeri giriş ücretli. Öyle bombastik bir ücret değil ama burası ne gitmeye ne para ödemeye değen bir yer. Eskiden burası baya popülermiş ama lokallere sorduğumuzda sakın gitmeyin gibi tepkilerle karşılaştık. Söz dinlemedik, tabi gittik. Hafta sonu olmasına rağmen içeride avuç kadar insan vardı. İçeride 15 orta yaşlı abiye 1 genç kadın düşüyor oran olarak. Tabi burda fazla durmadık. Yakınındaki Mint’e bakalım dedik ama bulamadık. Gizli bir girişinin olup olmadığını bilen beni bilgilendirirse çok sevineceğim.

Mikes House-Coffe Fest

Mikser House 

Sevgili hipster’lar aradığınız parti ayağınıza geldi. Karaköy’ün Belgrad karşılığı Savamala’da yer alan Mikser’da bazı geceler konser bazı geceler de doğaçlama sapıtma oluyor. Sizin hangisine denk geleceğinize gitmeden önce web sitesinden bakmanızda yarar olabilir. İkisini de elit bir kitle takip ediyor.

Belgrad gezi rehberi için tıklayın.

Belgrad gezilecek yerler rehberi için tıklayın.

Belgrad alışveriş rehberi için tıklayın.

Belgrad yemek rehberi için tıklayın.

1 Yorum

  1. Herkese merhaba,
    Yaklaşık 2 yıldır burada ikamet eden profesyonel bir rehberim. Belgrad’da konaklama, havalimanı transferi, şehir turu, tarihi turlar, Novi Sad restoran rezervasyonları gibi birçok bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin mail: [email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.