Ana Sayfa SEYAHATLER Belgrad Alışveriş Rehberi

Belgrad Alışveriş Rehberi

Belgrad'ın uygun fiyatlı bir şehir olması, butiklerine de yansımış durumda. Dünyaca ünlü markaların vintage kıyafetlerine ya da tasarım ürünlere çok cüzi fiyatlara sahip olabilirsiniz.

5397

Belgrad’ın uygun fiyatlı bir şehir olması, butiklerine de yansımış durumda. Ünlü markaların vintage kıyafetlerini ya da tasarım ürünlerini uygun fiyata bulabilirsiniz. Sanılanın aksine birçok butik olması sebebiyle bir yazımı Belgrad Alışveriş Rehberi için ayırdım.

Supermarket Concept Store

Supermarket Concept Store’da hem alışveriş yapabilir hem de cafe’sinde dinlenebilirsiniz. 100’ünde üzerinde yerel ve uluslarası markayı bünyesinde bulunduran butik aslında sanatı, bir yaşam şekli olarak teşvik etmeyi amaçlamış. Birbirinden ilginç kıyafetlere ve objelere bakarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Cafe’sindeki bira ve şarap portföyü de oldukça geniş. Yemek seçeneği sunsalar da burada yemek yemenizi çok önermem.

Mikser House

Mikser aslında hem dizayn butik, hem de gece kulübü ve konser alanı. Bizim Karaköy’ümüze karşılık gelen Savamala bölgesinde yer alıyor. Gündüzleri değişik dizayn ürünlere bakabilir, akşam da konserlere katılabilirsiniz. Konser olduğu geceler saat 02:00 gibi kapanıyor. Ekim ayında gittiğinizde Kahve Festivali’ne gitmeniz olası. Kahvenin tarihine ve bugününe dair ilginç bilgilerin anlatıldığı konuşmalar yapıyorlar. Sırpça olduğu için tek bir kelimesini dahi anlamadık biz ama çok güzel bir atmosferi olduğunu söyleyebilirim. Girişler 5 TL gibi oldukça cüzi bir ücrette.

Jane Doe Vintage Shop 

Jane Doe sanat eğitimi alan öğrencilerin ve stilistlerin tasarımlarının satışını yapan bir yer. Aynı zamanda dünyaca ünlü markaların ikinci el kıyafetlerine, çantalarına buradan da ulaşabilirsiniz. Rakamlarının hiçbiri şişirme değil. Zara fiyatına tasarım bir trench coat alabiliyorsunuz. Tasarım bölümü hariç, iyi bir pazarlık yapmanıza da imkan tanıyorlar. Dörtyol olarak okunan Durcol bölgesinde yer alıyor. İnternetten satışı da bulunan butik, Türkiye’ye kargolama da yapıyor.

Ana Ljubinkovic-Remake

Favorim Belgrad’lı modacı Ana Ljubinkovic’in Remake isimli butiği, Savalama bölgesine doğru kalıyor. Rengarenk elbiselerine ve oxford tarzı ayakkabılarına hayran kaldım. Kıyafetlerin haricinde aksesuarlar, posterler, mesajlı tabak çanaklar bulunuyor. Yakın bir arkadaşınıza hediye almak gibi bir niyetiniz varsa Remake’e kesinlikle uğrayın derim. Unutmayın burası Pazar günleri kapalı. Son gününüz pazarsa, kapalı gördüğünüzde vitrininde ağlayabilirsiniz.

Design District, Pokret Concept Store

Cumhuriyet Meydanı’na oldukça yakın bir yerde-Pekara Toma adlı pastanenin karşısında- Belgrad Tasarım Bölgesi yer alıyor. Bu bölgeyi Beşiktaş’taki birçok dükkanı bünyesinde barından Sinanpaşa Çarşısı gibi düşünebilirsiniz. Benim favorim Pokret Concept Store. Dükkandaki tasarım çantalar ve takılar oldukça dikkatinizi çekecek.

Art for All (Prada, Chanel satan yer)

Lokasyonu Savamala’dan Kalemeydan Parkı’na çıkan yolda olan hem tablolar hem de vintage eşyalar ve kıyafetler satan bir sanat galerisi ve vintage butik burası. Fiyatlar Prada ve Chanel için oldukça iyi ama gene de bizim için bütçe dostu değildi. Alıcı değil, bakıcı olarak gezseniz bile dükkandaki görevli oldukça yardımcı oluyor. Belgrad’daki insanlar genel olarak cana yakınlar, burayı sevmek için nedenlerinizden biri bu olabilir.

Bastordo Club 

Dükkanların çoğunda kadınları sevindirecek kıyafetler olsa da Bastardo Club erkekler için biçilmiş kaftan. Mikser House’a dönen yolda yer alan dükkanda  erkekler için tasarım tişörtler satılıyor. Beni gecenin köründe çok şaşırtmıştı; Kaft satılıyor 🙂 Kaft harici markalar da var. Benim en çok dikkatimi çeken defterler ve yastıklar oldu.

Belgrad gezi rehberi için tıklayın.

Belgrad gezilecek yerler rehberi için tıklayın.

Belgrad yemek rehberi için tıklayın.

Belgrad gece hayatı için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.