Ana Sayfa SEYAHAT 101 2017 Resmi Tatil Listesi: Seyahat Planları

2017 Resmi Tatil Listesi: Seyahat Planları

İş hayatının ilk yıllarında olan biri için yıllık izin günü sayısı sadece 14. Onu da çoğu yerde ilk yılınız dolmadan 14 gün tatile gitmeniz mümkün olmuyor. Genelde gelecek senenin izninden yemiş oluyorsunuz. Resmi tatilleri önceden planlarsanız daha az izin alarak daha çok gezme fırsatınız olacaktır.

1652

İş hayatının ilk yıllarında olan biri için yıllık izin günü sayısı sadece 14. Onu da çoğu yerde ilk yılınız dolmadan 14 gün tatile gitmeniz mümkün olmuyor. Genelde gelecek senenin izninden yemiş oluyorsunuz. Resmi tatiller sayesinde önceden planlama yaparsanız daha az izin alarak daha çok gezme fırsatınız olacaktır.

2016’da yeniyılında Budapeşte, yazın Santorini, Atina, Mikonos, Rodos, Çeşme ve Kıbrıs’ı, Ekim ayında da Belgrad’ı gezme fırsatı yakaladım. Mevcuttaki işime başlayalı şuan 9-10 ay oldu ve aslında sadece 7 gün izne hak kazanmış durumdayken yaklaşık 20 günü tatilde geçirdim diyebilirim.

Bu sene hangi günler tatile geliyor, ne gibi planlar yapılabilir, hepsini aşağıda anlatıyorum 🙂 Geçen sene 9 gün olarak birleşen bayramlar, bu sene ne yazık ki yok. İşte o yüzden benden de ‘Ah nerede o eski bayramlar’ gelsin. Gene de birkaç gün izinle birleşen fena tatiller de yok değil.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Pazartesi’ye denk geliyor. Bu tatili Zürih’te geçirmeyi planlamıştım fakat 5-8 Mayıs olarak planlama yapabildim. Genelde uçak biletleri tatil günlerinde pahalı oluyor. O yüzden bir gün sonrasına dönüş alırsanız daha karlı çıkabilirsiniz. Cuma akşamından yola çıkıp, Pazartesi akşamı döndüğünüz senaryoda Belgrad’ı ya da Brüksel’i gezebilirsiniz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Bu tatilin hakkını en çok long weekender’lar verecek. Ben Diyarbakır’a gidiş dönüş bileti aldım. Mardin ve Hasankeyf’i gezeceğiz. Doğu’ya ilk gidişim olacak, bu sebeple heyecanlıyım aslında.
19 Mayıs tatilinde rotalar yurt dışına çevrilecekse İtalya, Bolonya güzel bir seçenek olabilir ya da Kapadokya’da muhteşem manzaralar eşliğinde şarap içmeye doyabilirsiniz.

25-27 Haziran: Ramazan Bayramı

Sevilla – İspanya

25 Haziran Pazar’a denk geliyor ve tatil salı günü son buluyor. Eğer 3 gün izin alıp haftayı bağlarsanız 2 Temmuz dönüş olacak şekilde 9 gün tatiliniz olmuş oluyor. Bu süre de harika bir Endülüs (Granada, Malaga, Cordoba ve Sevilla) turu yapmak için ideal. Tatil yaza denk geldiği için 150 km’lik Costa del Sol sahil şeridinden yer beğenebilirsiniz kendinize. Favorilerim Nerja ve Marbella.

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos’un Çarşamba’ya denk geliyor. İnanılmaz bir talihsizlik gibi duruyor değil mi? Ama aşağıya bakın, bayram çok yakın 🙂 Tatili birleştirmeyecekseniz hafta içinde kafa boşaltmak adına yakın civarda bir yere gidilebilir. Bursa Gölyazı, Cumalıkızık ya da Abant, Safranbolu gibi seçeneklerinden biri tercih edilebilir.

1-4 Eylül Kurban Bayramı

Cuma başlayıp, pazartesi sona eriyor. 30 Ağustos tatiliyle birleşince uzun bir tur için biçilmez kaftan. Eylül’de çok fazla kalabalık olmayacağı içim Mikonos ve Santorini’ye gidilebilir ya da Fransa’nın şirin köylerinde road trip yapılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.